Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Fotografija>Fotografijos parodų nagrinėjimas

Fotografijos parodų nagrinėjimas

  
 
 
123456
Aprašymas

Įvadas. "Fujifilm fotografijų" galerijoje buvusios KTU fotografijos įvairiausių autorių darbų analizė. Parodos pristatymas. Palyginimas. Apibendrinimas.

Ištrauka

Šiuolaikinių informacinių technologijų spartus vystymasis atveria naujas galimybes įvairiose mūsų kasdienio gyvenimo srityse. Atsiranda vis daugiau sričių, kuriose tradicinę techniką keičia naujos skaitmeninės technologijos. Vienos jų savo galimybėmis, panaudojimu ar patogumu greitai pakeičia analoginę techniką, kitos yra dar tik vystymosi stadijoje.
Ne išimtis ir fotografijos sritis. Čia tradicinę techniką sparčiai keičia modernūs skaitmeniniai fotoaparatai. Šio darbo aktualumas remiasi į tai, jog mes kasdien susiduriame su fotografija. Ir ne vien tik iš meninės pusės. Įvairias nuotraukas, vaizdus matome naršydami internete, žurnaluose, knygose ar reklaminiuose plakatuose gatvėje. Taipogi stengiamės įamžinti mums patiems svarbius savo ar kitų gyvenimo momentus: visus savo pasiekimus, įvairius įdomius dalykus. Todėl ir pagrindinis šio noro pasiekimas – fotografija. Fotografuoti mėgsta kiekvienas, tačiau kiekvienam skirtingai išeina. Kiekvienas skirtingai suvokia, mato gamtą, įvairiai ją analizuoja, taipogi kitaip ją parodo. Todėl kiekvieno žmogaus darbai yra savotiški, įdomūs ir savaip nepakartojami. Aišku, ne visi darbai tobuli. Bet nekreipiant į tai dėmesio, fotografijos populiarėja, atsiranda daugiau galimybių jas daryti. Fotografijos būna įvairiausių žanrų: portretai, natiurmortas, gamta, karo fotografijos, žmogiškosios aistros, kūno studija. Fotografija vystosi ir toliau, nuotraukos yra tyrinėjamos, svarbu yra kaip ji sukurta, kokiomis priemonėmis, kaip eksponuojama. Labiausiai meniškos fotografijos rodomos žmonėms, daromos parodos. Todėl šiame darbe norėčiau nagrinėti KTU fotografijų parodą, vykusią "Fujifilm fotografijos" galerijoje, pristatysiu labiausiai patikusias nuotraukas bei vieną, kuri nepatiko. Galiausiai palyginsiu su kita paroda, nemažiau įdomią, vykstančia Vilniuje, Prospekto galerijoje.
"Fujifilm fotografijų" galerijoje buvo pristatomos KTU fotografijos įvairiausių autorių. Ši paroda dar eksponuojama iki šiol ir yra pakankamai įdomi. Parodos tematika skirtinga, nėra vienos konkrečios temos. Įėjus į patalpą, atsiveria didelė erdvė, kuri man asmeniškai nelabai patiko. Siena geltonos spalvos, iš apačios klijuota iš plytų, kurie sudaro nelabai malonų įspūdį. Tačiau šviesa išdėstyta gerai, puikiai apšviečia darbus. Grindys betoninės, lubos medinės, kas aplinkai tinka. Patalpa padalinta į kelis skyrius kolonomis, ant kurių irgi pakabintos nuotraukos. Dar vienas dalykas, kuris lieka atmintyje, tai Baliaus Buračo paminklas, ant kurio užrašyti žodžiai: "Šimtus kartų su savo fotoaparatu stabtelėdavau prie kaimo trobų, kiemuose sukiojausi. Ilgai liežuvį pyniau su įdomiais kaimo žmonėmis. Dabar dažnai pagalvoju, kur jie?" Parodoje pristatoma nemažai fotografijų, kurios visos įdomios, bet norėčiau panagrinėti tik keletą iš jų. Kiekviena fotografija yra kažkuo išskirtinė, kažkuo labiau originalesnė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFotografijos analizė
KategorijaFotografija
TipasAnalizės
Apimtis5 puslapiai 
Dydis18.67 KB
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Fotografijos parodu nagrinejimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Analizės
  • 5 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • R. Požerskis
Pasidalink su draugais