Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Fotografija>Fotografija kaip komunikacijos priemonė

Fotografija kaip komunikacijos priemonė

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Fotografija ir komunikacija. Fotografijos filosofija. Fotografijos technikos ir technologijos raida. Pagrindinės foto komunikacijos kryptys. Foto komunikacijos problemos ir perspektyvos. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Darbo "Fotografija kaip komunikacijos priemonė" aktualumas yra tame, kad fotografija buvo, yra ir, matomai, dar ilgai bus svarbi žmonių tarpusavio bendravimo, o tai reiškia, ir komunikacijos priemone. Fotografija, kaip vizualinis veiksmas, sudaro žymią žmonijos socialinės atminties dalį, kurios atsiradimas atvėrė naujus kelius vaizdinės informacijos perteikimui. Nuo pat atsiradimo (istorinio dokumento ir mokslinio instrumento), fotografija, kaip informacijos nešėja , išliko aktuali net ir atsiradus kinui ir televizijai, nes gyvenime yra dalykų , kurie žymiai geriau matomi statiniame negu dinaminiame vaizde. Fotografavimas – tai tarsi kova su laiku, bandymas jį sustabdyti, norint giliau įsižiūrėti į objektą, jį geriau suprasti dabar ar kuriam laikui praėjus. [1]
Šio referato tikslas apibrėžti fotografijos, kaip komunikacijos priemonės, vietą komunikacijų lauke, suvokti fotografijos filosofiją ir jos vaidmenį tikrovės pažinime; apžvelgti fotografijos technikos ir technologijos raidą nuo pirmųjų dagerotipų sukūrimo iki sudėtingos šiuolaikinės foto technikos; išnagrinėti pagrindines foto komunikacijos kryptis: dokumentinę fotografiją, foto žurnalistiką ir press fotografiją.
Darbo struktūra pagrįsta dviem metodologiniais principais:
1) nuo bendrųjų dalykų iki dalinių;
2) nuo teorijos iki praktikos.
Kartu tai yra ir pagrindiniai tyrimo metodai.
Bendrieji fotografijos, kaip komunikacijos priemonės, dalykai paremti žinomos JAV rašytojos ir publicistės S. Zontag teorija išsakyta knygoje apie fotografiją. Fotografijos technikos ir technologijos raida aptarta remiantis fotografijos technikos ir technologijos istorikų tyrinėjimais. Pagrindinės foto komunikacijos kryptys analizuojamos remiantis žinomų visame pasaulyje fotografijos praktikų straipsniuose išdėstytomis nuomonėmis apie fotografijos komunikatyvumą ir efektyvumą.
Pagrindinė darbo išvada – foto komunikacija negali būti objektyvi ir apolitiška, nes bet kokie komunikacijos aktai visada yra ideologinė veikla ir tik neutralumas yra tas tikslas, kurio turėtų siekti foto komunikacija ir šioje srityje dirbantys žmonės. [1]

1. FOTOGRAFIJA IR KOMUNIKACIJA

Fotografija, knygos, kinas, vaizdo ir garso įrašai - tai žmonijos socialinė atmintis. Atsiradus fotografijai atsivėrė nauji keliai vaizdinės informacijos perteikimui, o pati fotografija tapo savarankiška komunikacijos priemone. Iki tam tikro laiko ji nebuvo masinė, bet techninė pažanga šioje srityje pakeitė jos, kaip komunikacijos priemonės paplitimą ir reikšmę.
Tolimesnis vaizdo išsaugojimas ir panaudojimas vystėsi keliomis kryptimis. Pirmiausiai, fotografija tapo istoriniu dokumentu, o vėliau – ir mokslo instrumentu. Ypač plačiai fotografija paplito buitinio ir istorinio portreto srityse, o dėl savo populiarumo ėmė konkuruoti ir su tapyba, kaip alternatyva jai.
Šios fotografijos kryptys, pradiniame jos vystimosi etape, dažnai persipindavo tarpusavyje. Pavyzdžiui, mokslininkų geografų ir etnografų, keliautojų darytos landšafto, gamtos fotografijos atliko ne tik mokslinę, bet ir estetinę funkciją, o laikui bėgant virsdavo istoriniu dokumentu. Tą patį galima pasakyti ir apie buitinės atskirų žmonių ar grupines nuotraukas – jos taip pat tapo savo laikmečio moksliniais - istoriniais dokumentais. Labai plačiai fotografija pradėta naudoti grynai moksliniams tikslams – teleskopo pagalba fotografuojant dangaus kūnus, mikroskopo pagalba - mikropasaulius. [1] ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFotografijos referatas
KategorijaFotografija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Dydis40.05 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Fotografija kaip komunikacijos priemone [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Lekt. L. Nevinskaitė
Pasidalink su draugais