Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Fotografija>Fotografija (4)

Fotografija (4)

  
 
 
12345
Aprašymas

Nagrinėjamos dviejų lietuvių fotografų nuotraukos. Dvi Ramūno Danisevičiaus fotografijos. Dvi Rimaldo Vikšraičio fotografijos. Darbas iliustruotas nuotraukomis (4).

Ištrauka

Fotografija- kas tai? Fotografija gali būti meno kūrinys, tačiau tikriausiai negalėtumėm teigti, kad kiekviena fotografija yra meniška. Meniška fotografija turi būti kažkuo ypatinga, kažkuo išsiskirti iš kitų. Fotografijos pagalba kuriamas vaizdas. Kartais jose pastebima ir tai, ko plika akimi nepamatysi. Jose vaizdas ir gyvenimas tarsi sustabdomas. Savo darbe stengsiuos išnagrinėti dviejų lietuvių fotografų kelias nuotraukas, kurios patraukė mano dėmesį.
Pirmiausia aprašysiu dvi Ramūno Danisevičiaus fotografijas. Bet pirmiausiai trumpai apie patį fotografą. Ramūnas Danisevičius- vienas geriausių Lietuvos fotožurnalistų. Jis yra Lietuvos spaudos fotografų klubo narys, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, daugybės žurnalistikos konkursų laureatas: "Lietuvos fotožurnalistikos", "Fuji press foto", "Lietuvos spaudos fotografija" ir daugelio kitų.
Šita pasirinkta fotografija yra iš fotografijų serijos "Kitoks pasaulis". Nuotrauka kaip matome yra juodai balta, nespalvota, dėl ko jai trūksta šiek tiek gyvybingumo. Tačiau pažvelgę į tai kas joje užfiksuota, galima suprast autorių, kadangi nespalvotas vaizdas tik dar labiau sustiprina įspūdį. Juodai baltos spalvos tik padidina dramatiškumą bei suteikia skaudžios realybės tikrumą. Pačioje nuotraukoje yra vaizduojamas didžiulis sąvartynas, kuris užima didžiąją dalį, bei nuotraukos centre žmogus su šunimi. Tikriausiai šia nuotrauka buvo norėta užfiksuoti ne patį sąvartyną, žmogų ar šunį, tačiau patį veiksmą, kaip žmogus elgiasi su gyvūnu. Toks vaizdas sukelia kai kuriuos žmogiškus jausmus, t.y. pykti bei susierzinimą, kadangi žmogus kankina iš pirmo žvilgsnio niekuo dėtą šunį. Šioje situacijoje žmogus su šunimi tarsi susikeičia vaidmenimis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFotografijos namų darbas
KategorijaFotografija
TipasNamų darbai
Apimtis5 puslapiai 
Dydis290.74 KB
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Fotografija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Namų darbai
  • 5 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Požerskis
Pasidalink su draugais