Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Fotografija>Parodų analizė "Lietuvos fotografijos dešimtmečiai 1945 – 1990" ir "Kaimynė"

Parodų analizė "Lietuvos fotografijos dešimtmečiai 1945 – 1990" ir "Kaimynė"

  
 
 
12345
Aprašymas

Parodų "Lietuvos fotografijos dešimtmečiai 1945 – 1990" ir "Kaimynė" analizė. Parodų pristatymas. Parodų ekspozicija. Geriausias autorius ir darbas. Neįdomiausias darbas ir autorius. Moderniausias darbas ir autorius. Bendras parodų palyginimas.

Ištrauka

Savo darbe nagrinėsiu dvi parodas: " Lietuvos fotografijos dešimtmečiai 1945 – 1990" ir " Kaimynė". Šios parodos buvo eksponuotos seniai ( 2002), bet abi man paliko ryškų įspūdį. Abejoms fotografijoms būdinga istorinė tematika.

" Lietuvos fotografijos dešimtmečiai 1945-1990 "
Ši paroda iš Lietuvos fotomenininkų sąjungos archyvo suteikė galimybę prisiminti tarybinių laikų fotografiją. Dokumentiniai kadrai, kartais net nepretendavę patekti į meno parodas, tiesiog fiksuoja pokario, "atlydžio", stagnacijos privalomus įvykius bei tarp jų įsiterpusią kasdienybę. Kiekvieno laikotarpio valdžia ką nors rekonstruoja, todėl fotografija nusėta nebeegzistuojančio gyvenimo būdo ženklais. Dabar įdomu stebėti, kaip "pagal užsakymą" sukurta gero gyvenimo utopija paradoksaliai išsiduoda tikrovės ir ideologijos neatitikimais. Visa paroda - tai bandymas pažvelgti į praėjusį laiką iš dabarties pozicijų.

" Kaimynė "
Paroda " Kaimynė " - dviejų fotomenininkų – Tadeuszo Rolkės ir Chriso Niedenthalio autorinis projektas. Menininkus įkvėpė žiaurių žydų žudynių, įvykdytų Jedvabno miestelyje, II pasaulinio karo metais, 60-tosios metinės. Istorinė realybė reikalauja tarpininko, kurio jie disponuoja, komentaro. Į autentiškas vietoves, mažus Podlaise, Mazovijos, miestelius, kuriuose prieš karą gyveno žydai, autoriai nukėlė serijos heroję – dvylikametę mergaitę – tikrovėje vieno iš menininkų kaimynę. Menininkai siekė sukurti tam tikros grėsmės nuotaiką iš pažiūros idiliškoje mergaitės aplinkoje. Taip pat norėjo paskatinti tam tikrą žiūrovo reakciją, pažadinti jausmingumą, asociacijas, kad tragiški 1941 metų liepos įvykiai niekada nepasikartotų.

Parodų ekspozicija

Paroda " Lietuvos fotografijos dešimtmečiai 1945-1990 " buvo eksponuojama Vilniuje,
" Šiuolaikinio" meno centre". Tai istoriškai nuosekli ekspozicija, kurioje vaizduojami tarybinio laikotarpio fotomenininkų darbai. Ekspozicijoje nepatiko erdvės trūkumas, darbai buvo sukabinti arti vienas kito ir vienas darbas tarsi užgožė šalia esantį. Kita vertus tai suteikė galimybę pamatyti daugelio žymių Lietuvos fotografų darbus.

Paroda " Kaimynė " buvo eksponuojama Kauno " Architektų namų " galerijoje. Labiausiai įstrigo didelis nuotraukų formatas ir labai gera kokybė. Darbai buvo eksponuojami su nedideliais juodais rėmais, tai sustiprino įspūdį ir gerai atitiko istorinę tematiką. Parodoje gerai išnaudota salės erdvė ir apšvietimas. Mano nuomone šios parodos ekspozicija buvo subtilesnė ir parodos lankytojas galėjo labiau susikoncentruoti į kiekvieną darbą kartu aprėpdamas ir visumą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFotografijos namų darbas
KategorijaFotografija
TipasNamų darbai
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis683.89 KB
AutoriusVirga
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasPolitikos mokslų ir diplomatijos institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Fotografijos namu darbas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 4 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą