Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Fotografija>Fotografavimas lauke

Fotografavimas lauke

  
 
 
12345678
Aprašymas

Rekomendacijos fotografuojant ypatingomis sąlygomis lauke. Peizažas. Natūralaus apšvietimo sąlygos. Dangus. Vanduo. Žiemos peizažas. Žaluma. Kalnų kraštovaizdis. Vasaros peizažas. Fotografavimas rudenį, apsiniaukus. Naktiniai vaizdai. Kadre – vaivorykštė, žaibas. Gyvūnų, paukščių, augalų fotografavimas. Uždaros ir atviros erdvės, architektūra. Portretinės ir grupinės nuotraukos. Šešėliai.

Ištrauka

Peizažas – tai meno žanras, skirtas išreikšti natūralią ar žmogaus pakeistą gamtą.

Fotografuoti peizažus galima su įvairiais fotoaparatais. Tačiau geriausi dideli. Objektyvus taip pat galima naudoti įvairius, net monoklius, kurie išlieja vaizdą.
Fotografuojant kraštovaizdį saulės padėtį reiktų parinkti 45-60° kampu optinės objektyvo ašies atžvilgiu, t.y. ji turėtų būti iš šono ir truputį už fotoaparato. Fotografuoti geriausia ryte ir vakare. Vidurdieny – nepatartina, nes vaizdas gaunamas nepakankamai reljefiškas dėl trumpų šešėlių. Kai saulė yra visiškai už fotoaparato – taip pat nerekomenduojama, nes nuotraukos bus be kontrastų ir vienatonės.
Labai sunkiomis fotografavimo sąlygomis nustatant ekspoziciją patartina daryti keletą kadrų, bent tris su skirtingomis ekspozicijomis. Fotografuojant and juodai baltos juostelės tokių dubliuotų kadrų ekspozicija turėtų skirtis ± 1 – 2 žingsniais, o spalvota juostele ± 0,5 – 1 žingsniu.
Fotografuojant peizažą, jei dangus užima nedidelę dalį kadro, eksponometrą reiktų nukreipti 45° kampu į žemę. Šiuo atveju dangus bus gerai eksponuotas, tuo tarpu, daiktai ant žemės bus mažai eksponuoti arba siluetiški.
Fotografuojant saulės kylimą ar leidimąsi, kad padidinti kadre saulės disko atvaizdą, galima naudotis teleobjektyvu.

Natūralaus apšvietimo sąlygos. Fotografavimas lauke reikalauja mokėti išnaudoti begalę variantų kiekvienoje konkrečioje situacijoje, mokėti prisitaikyti prie esamų sąlygų. Šis fotografavimas žymiai sudėtingesnis nei studijinis, tačiau fotografui suteikta daug daugiau skirtingų fonų parinkimų, fotografavimo taškų, kompozicijų ir apšvietimo.
Visų pirma, reikia įskaityti natūralaus apšvietimo sąlygų ypatumus, nes kinta ne tik saulės šviesos intensyvumas, bet ir jos spektrinė sudėtis. Lauke objektai apšviečiami dviem šaltiniais: tiesioginiais saulės spinduliais ir išsklaidyta dangaus šviesa. Tiesioginių saulės šviesos spindulių intensyvumas dominuoja, dangaus šviesumas žymiai nusileidžia saulės šviesai, nors ant šešėlinių objektų plotų tiesioginiai saulės spinduliai nepatenka, jie apšviečiami tik dangumi ir šviesa, atsispindėjusia nuo baltų debesų.
Saulės šviesa net giedrą dieną labai permaininga visos paros bėgyje. Šviesos filtrai leidžia pakeisti ryškumo ir objektų šviesos atspalvių santykį nuotraukose, apšviestų tiesioginiais saulės spinduliais ir mėlyna dangaus šviesa. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFotografijos konspektas
KategorijaFotografija
TipasKonspektai
Apimtis8 puslapiai 
Dydis13.63 KB
Švietimo institucijaVilniaus technologijų ir dizaino kolegija
FakultetasDizaino fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Fotografavimo lauke ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Konspektai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija / 1 Klasė/kursas
  • J. Žerebcova
Pasidalink su draugais