Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Fotografija>Fotografijos pagrindai

Fotografijos pagrindai

Aprašymas

PowerPoint pristatymas. Atstumas ir erdvė. Atstumas iki fotografuojamo objekto. Fotografavimo taško pasirinkimas. Erdvė. Perspektyva. Kompozicija. Šviesa ir fonas. Priekinis (frontalus) apšvietimas. Šoninis apšvietimas. Nugarinis (kontrinis) apšvietimas. Fonas. Praktiniai patarimai. Pastatų ir kraštovaizdžių fotografavimas. Portretinės ir grupinės fotografijos. Fotografavimas tamsiu paros metu. Fotografavimas patalpoje. Kadravimo sąvoka ir nauda. Judantys objektai ir renginių fotografavimas. Tvirtos rankos politika.

Ištrauka

Atstumas iki fotografuojamo objekto.
Kuo būsi arčiau fotografuojamo objekto, tuo dažniau gausis geresnė nuotrauka, sako patyrę fotografai. Kad nuotrauka būtų gyvesnė ir įdomesnė, tiesiog prieikite artyn. Mažas atstumas savaime pašalina nereikalingus daiktus fone ir leidžia ryškiau pavaizduoti svarbiausias detales.
Dalis pradedančių fotografų ruošdamiesi fotografuoti žiūri per vaizdo ieškiklį ir palaipsniui atbuli traukiasi nuo fotografuojamo objekto, taip ieškodami geriausio kadro. Visų pirma, toks fotografas gali apsiversti aukštielninkas ar užminti ant kojos tvirtai sudėtam praeiviui. Maža to, toldamas jis vis labiau gadina kompoziciją – fotografuojamas objektas tolsta, o į kadrą patenka vis daugiau antraeilių detalių. Todėl judėti reikia kaip tik artyn fotografuotino dalyko.

Deja, dauguma nebrangių kompaktiškų aparatų neleidžia fotografuoti iš arčiau, kaip 1,2 metro. "Muilinė", esant labai mažam atstumui (1–1,5m.) pradeda iškreipti, suapvalinti vaizdą – atsiranda "kreivo veidrodžio" efektas, taigi verta iš anksto žinoti minimalų saugų, neiškraipytą atstumą.

Fotografavimo taško pasirinkimas.
Kartais užtenka pasislinkti tik per pusę metro ir kadras atrodys visai kitaip. Norint nufotografuoti kokį nors objektą, neprivalu elgtis primityviai – kuo greičiau prisiartinus prie jo tiesia linija spragtelėti mygtuku. Verta pirmiau apeiti aplinkui, apžiūrėti skirtingais matymo kampais ir tik tada išsirinkti tinkamiausią rakursą.

Esant šviesiai saulėtai dienai aparatą galima nuleisti kiek žemiau, tada į kadrą pateks daugiau dangaus su gražiais debesėliais. Priešingai niūrią lietingą dieną verta kamerą kilstelėti aukščiau, kad beveik visiškai iš kadro eliminuoti pilkais debesimis užtrauktą dangų.

Fotografuojant judančius žmones iš kiek žemesnio negu įprastai taško, kadras gaunasi labiau dinamiškas ir gyvas. Net darant portretinę nuotrauką, verta kamerą nuleisti truputėlį žemiau – ir karys iš karto atrodys stotingesnis, o mergina – lieknesnė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFotografijos pristatymas
KategorijaFotografija
TipasPristatymai
Apimtis47 skaidrės
Dydis476.98 KB
Failo pavadinimasMicrosoft PowerPoint FOTOGRAFIJOS PAGRINDAI [speros.lt].ppt
 

Panašūs darbai

  • Pristatymai
  • 47 skaidrės
  • Radviliškio r. Pašušvio pagrindinė mokykla / 10 Klasė/kursas
  • Rita STrelčiūnienė
Pasidalink su draugais