Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Fotografija>Skaitmeniniai fotoaparatai (3)

Skaitmeniniai fotoaparatai (3)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įžanga. Skaitmeninių fotoaparatų sandara. Skaitmeninių fotoaparatų parametrai. Matrica. Skystųjų kristalų (LCD) ekranas. Optika. Blykstė. Diafragma. Atminties kortelės. Skaitmeninių fotoaparatų veikimas. Peržiūra ir filmavimas. Skaitmeninių fotoaparatų tipai. Kompaktiniai fotoaparatai. Veidrodiniai fotoaparatai. Patarimai fotografuojant. Išvados.

Ištrauka

Skaitmeninė technologija – tai sistema, naudojanti skaičius. Skaitmeninė technologija tiesiogiai nieko nekopijuoja: ji veikia paversdama garsus, vaizdus (ir bet kurią kitą informaciją) skaičiais. Kai informacija paverčiama skaičiais, ji vadinama skaitmeniniais duomenimis. Dažniausiai naudojama sistema informacijai paversti duomenimis yra skaitmeninė dvejetainė sistema. Pavertus žodžius, garsus ir vaizdą skaitmeniniais duomenims (skaičių eilute, arba seka), jais galima įvairiais būdais manipuliuoti, kompiuterinėmis programomis pakeičiant skaičių (nulių ir vienetų) išdėstymo tvarką: pavyzdžiui, galima keisti žmonių veidų atvaizdų ar gamtovaizdžių formą ar spalvą, pridėti erdvinio vaizdo efektus. Visa tai galima daryti todėl, kad yra tiesiog manipuliuojama skaičiais, kuriais yra paversta pirminė informacija, o ne laboratoriškai atgaminama pati informacija. Iš esmės tai suteikia neribotas galimybes.
Žmogaus noras sustabdyti akimirką yra begalinis. Tad nenuostabu, kad dar XIX amžiuje pasaulį išvydo pirmieji fotoaparatai. XX - ajame šimtmetyje fotoaparatai tapo neatsiejama keliaujančios ir pramogaujančios žmonijos dalimi, darbo įrankiu.
Be to, šiuo metu, atliekant bet kokį darbą yra vertinama atlikto darbo kokybė bei tikslumas. Ypač tai yra vertinama dirbant su vaizdo fiksavimu, apdorojimu, saugojimu bei išvedimu. Todėl tokiame darbe pasiekti kuo didesnį tikslumą bei kokybę vis dažniau yra pasitelkiamos skaitmeninės technologijos. Prie skaitmeninės vaizdo fiksavimo technikos yra priskiriami skaitmeniniai fotoaparatai bei skaitmeninės vaizdo kameros. Beveik visa ši technika turi vieną ar kelias sąsajas jungimuisi su personaliniu kompiuteriu, kuris yra naudojamas gauto vaizdo apdorojimui bei išvedimui į kitus organizacinės technikos prietaisus: spausdintuvus, televizines sistemas, projektorius ir kt.
Skaitmeninių fotoaparatų pasiūla didžiulė. Tačiau kas skatina gamintojus siūlyti skaitmeninius įrenginius, kurių kaina kelis ar keliolika kartų viršija įprastus juostinius fotoaparatus? Atsakymas - didžiulės naujos kartos fotografijos galimybės. Bene pati įstabiausia iš jų yra galimybė tuoj pat po fotografavimo peržiūrėti nuotrauką fotoaparato nedideliame ekranėlyje. Nepatiko vaizdas - ištrynėte jį ir kartojate iš naujo.
Sklaidant spaudą ar virtualius Interneto puslapius, vis dažniau net ir visiškai fotografija nesidominčios akys gali užkliūti už sąvokos "veidrodinis fotoaparatas". Apie juos kalbama vis daugiau - pasirodo, šio tipo fotoaparatai pinga, o į jų rinką žengia nauji gamintojai. Taigi pabandysime išsiaiškinti, koks yra "veidrodinių" skaitmeninių fotoaparatų veikimo principas, kokia jų sandara, kuo jie ypatingi ir kuo skiriasi nuo įprastinių. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-21
DalykasFotografijos referatas
KategorijaFotografija
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis113.35 KB
Autoriusingrida
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word skaitmeniniai fotoaparatai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą