Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Fotografija>Fotografiniai filtrai

Fotografiniai filtrai

  
 
 
123456789
Aprašymas

Foto filtrai. Įžanga. Šviesos filtrai.

Ištrauka

Fotografiniai aparatų filtrai yra skaidrūs arba pusiau skaidrūs optikos elementai, kurie turi savybę praleisti šviesą, praeinančią per aparato objektyvą. Foto filtrų paskirtis pagerinti, patobulinti ar kaip kitaip pakeisti fotografinį vaizdą. Filtrai gali pakeisti kontrastą, aštrumą arba atvirkščiai – suminkštinti, pridėti šviesos blyksnio efektą, spalvas ar šviesos intensyvumą, arba individualiai naudojant įvairias jų kombinacijas. Taip pat jų pagalba galima sukurti įvairiausių specialųjų efektų. Tačiau labai svarbu yra žinoti tai, kad fotografuojant su efektiniais filtrais reikia tiksliai žinoti kokio efekto norime, nes yra daugybė įvairiausių painių kombinacijų. Visi filtrai funkcionuoja iš anksto numačius ar žinant jų funkcines savybes. Tai reikalauja žinių ir įgūdžių. Derinant foto filtrus ir optiką su kitais vizualiniais elementais (pvz.: diena, naktis, šviesos blyksniai ir pan.) galime gauti įdomius ir įspūdingus vaizdus.

Šviesos filtrai

Juodai-balta fotografija skirtingų spalvų objektus atvaizduoja pilka gama nevienodu intensyvumu. Naudojant ortochromatinės sensibilizacijos medžiagas, šaltosios spalvos (violetinė, mėlyna, žydra) nuotraukoje išeina per šviesios, o šiltosios (geltona, raudona, oranžinė) – per tamsios. Panchromatinės medžiagos veikia priešingai. Netgi izoortopanchromatinės emulsijos iškraipo tonus, nors laikomos tobuliausiomis. Rezultatus galima pagerinti šviesos filtrais.
Šviesos filtrai – tai įvairių spalvų ir matmenų spalvoti stiklai ( arba tarp stiklų įdėtos spalvotos folijos), įtaisyti į rėmelius, kurie užsukami ant objektyvų. Jie skirstomi į kompensacinius ir selektyvinius (monochromatinius). Kompensaciniai šviesos filtrai savo spalva papildo gamtoje esančias spalvas iki tokių, kurias juostos emulsija labiau "jaučia".
Pavyzdžiui, per geltoną filtrą žydras dangus atrodo žalios spalvos, todėl pozityve (nuotraukoje) gaunasi kur kas tamsesnis, nei nufotografuotas be filtro. Selektyviniai šviesos filtrai praleidzia vienos spalvos spindulius, o kitų spalvų – sulaiko, absorbuoja. Tai raudoni, tamsiai žali ar mėlyni filtrai. Jie labai iškraipo spalvas, todėl naudojami specialiems efektams gautiarba fototechnikoje.
Šviesos filtrai ypač reikalingi darant spalvotų originalų reprodukcijas. Norint sužinoti, kokios korekcijos reikalauja emulsija, reikia ją ištirti: nufotografuoti specialų testą, kuriame greta spalvotų yra pilkų langelių. Juodai-baltoje nuotraukoje spalvotų langelių atvaizdai turi būti vienodo sodrumo su greta esančiais pilkais langeliais. Jeigu taip nėra, reikalinga korekcija su šviesos filtrais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFotografijos referatas
KategorijaFotografija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis654.83 KB
AutoriusJulius
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus technologijų ir dizaino kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Foto filtrai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą