Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Fotografija>Skaitmeniniai fotoaparatai ir vaizdo kameros

Skaitmeniniai fotoaparatai ir vaizdo kameros

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Apie skaitmeninius fotoaparatus. Skaitmeninių fotoaparatų sandara. Kaip skaitmeninis fotoaparatas skiria spalvas?. Kokį skaitmeninį fotoaparatą pasirinkti? Fotoaparatas su geru objektyvu negali būti pigus. Kaip prižiūrėti fotoaparatą? Apie skaitmenines vaizdo kameras. Mėgėjiškos skaitmeninės vaizdo kameros. Skaitmeninės vaizdo kameros sandara. Skaitmeninės vaizdo kameros veikimas. Kaip pasirinkti vaizdo kamerą? Skaitmeninės vaizdo kameros pasirinkimo kriterijai.

Ištrauka

Žmogaus noras sustabdyti akimirką yra begalinis. Tad nenuostabu, kad dar XIX amžiuje pasaulį išvydo pirmieji fotoaparatai. 20 šimtmetyje fotoaparatai tapo neatsiejama keliaujančios ir pramogaujančios žmonijos dalimi. O mūsų amžiuje "vaizdų gaudytojai", kaip ir daugelis kitų buities įrenginių, patiria nelengvą, bet neišvengiamą skaitmeninio tapsmo amžių.
Nėra jokių abejonių, kad anksčiau ar vėliau fotografija taps visiškai skaitmeninė. Neseniai skaitmeniniai fotoaparatai buvo brangūs, sunkiai vartotojui įperkami įrenginiai, o skaitmeninių nuotraukų atspausdinimo kaštai buvo kelis kartus didesni nei dabar. Tačiau dabar parduotuvių prekystalius tiesiog užplūdo skaitmeninių įrenginių gausa – praktiškai kiekvienas tradicinių fotoaparatų gamintojas siūlo ir keletą skaitmeninių modelių.
Taigi skaitmeninių fotoaparatų pasiūla didžiulė. Tačiau kas skatina gamintojus siūlyti skaitmeninius įrenginius, kurių kaina kelis ar keliolika kartų virsija įprastus juostinius fotoaparatus? Tai didžiulės naujos kartos fotografijos galimybės. Skaitmeniniai fotoaparatai yra labai patogūs kompiuteriui skirtoms ir įprastinėms nuotraukoms daryti, savo viduje jie turi nedidelį kompiuterį, sugebantį parinkti optimalius fotografavimo parametrus ir leidžiantį išgauti geros kokybės vaizdus. O svarbiausia tai, kad skaitmeninės nuotraukos jums atveria daugybę naujų peržiūros būdų. Išvardytos galimybės yra tik dalis skaitmeninės fotografijos privalumų.
Šiuolaikinės vaizdo kameros yra labai sudėtingi elektroniniai-mechaniniai įtaisai, leidžiantys operatoriui pasirinkti daugybę filmavimo režimų. Jos turi daug bendro su skaitmeniniais fotoaparatais. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad skaitmeninėje vaizdo kameroje yra skaitmeninis vaizdo magnetofonas ir elektroninis vaizdo ieškiklis. Firmos, gaminančios vaizdo kameras, visą laiką jas tobulina, todėl kas metai atsiranda vis naujesni ir tobulesni jų modeliai.
Taigi technologijos progresas nenumaldomai žengia pirmyn ir nėra jokių abejonių, kad fotografijos ateitis priklauso skaitmeniniams fotoaparatams ir vaizdo kameroms.

APIE SKAITMENINIUS FOTOAPARATUS

Pirmieji vartotojui skirti skaitmeniniai fotoaparatai buvo parduoti 1994 metais. Juos pagamino firmos "Kodak" ir "Apple". Mažiau negu per dešimt metų skaitmeniniai fotoaparatai taip ištobulėjo, kad jais padarytos nuotraukos nedaug skiriasi nuo nuotraukų, padarytų su įprastiniais fotoaparatais. Skaitmeniniai fotoaparatai tampa vis populiaresni, nes jie ne tik sparčiai tobulėja, bet ir pinga. Skaitmeniniame fotoaparate vaizdas projektuojamas ne i fotojuostą, o į fotoelementų matricą, kuri jį paverčia elektriniu signalu. Elektrinis signalas apdorojamas ir skaitmenine forma įrašomas į atmintinę. Jie labai patogūs, nes nuotrauka gaunama iš karto, ją galima įvesti į kompiuterį ir perduoti kompiuterinio ryšio kanalais. Tačiau kol kas jie brangesni už klasikinius. Pigesnieji skaitmeniniai fotoaparatai dėl nepakankamos skiriamosios gebos netinka kokybiškoms didelėms nuotraukoms gaminti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFotografijos referatas
KategorijaFotografija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis25.47 KB
AutoriusRasa
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasGerda Ivanickienė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ramune Sirgedaite BA-08 [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Utenos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Gerda Ivanickienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą