Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Fotografija>Fotoaparatai ir fotoaparatūros įrengimai

Fotoaparatai ir fotoaparatūros įrengimai

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Fotoaparatai XIX amžiuje. Technologiniai ypatumai. Fotografinė optika XIX amžiuje. Fotoaparatai XX amžiuje. Technologiniai ypatumai. Fotoaparatų klasifikavimas. Fotografinių objektyvų klasifikavimas. Aberacijos fotografiniuose objektyvuose. Aberacijų sumažinimo galimybės. Objektyvo skiriamoji geba. Objektyvo mechanika. Šiuolaikiniai fotografiniai objektyvai. Šiuolaikinių fotografinių objektyvų klasifikavimas. Fotoaparato pagrindinės dalys ir mazgai. Vaizdo stebėjimo sistemos fotoaparatuose. Užraktų sistemos fotoaparatuose. Ekspozicijos matavimo sistemos fotoaparatuose. Įvairių rūšių fotoaparatų palyginamoji analizė. Kompaktiniai fotoaparatai. Veidrodiniai fotoaparatai. Tolimatiniai fotoaparatai. Specialių konstrukcijų ir paskirties fotoaparatai. Skaitmeniniai fotoaparatai. Fotografinės blykstės. Fotoaparato ir blykstės sinchronizavimas. Ekspozicijos matavimo prietaisai. Apšvietimo įrangos klasifikavimas. Fotografinė blykstės. Įvairių apšvietimo įrangos rūšių palyginamoji analizė. Studijinė įranga. Fotolaboratorijos įranga. Fotografiniai didintuvai. Fotografinio didintuvo pagrindinės dalys ir mazgai. Apšvietimo įranga su nuolatiniu šviesos srautu. Apšvietimo įranga su impulsiniu šviesos srautu. Įrengimai fotografinei medžiagai apdoroti.

Ištrauka

1. Fotoaparatai 19 a. Technologiniai ypatumai
1861 užpatentuotas pirmas veidrodinis fotoaparatas.
1941 O. Barnak sukūrė mažo formato fotoaparatą, kurį pradėjo revoliuciją fotografijoje. Nuo 1924 firma Leitiz Company pradėjo gaminti fotoaparatą pavadinimu LEICA. Greitai šiai kamerai buvo sukurti keičiami objektyvai su skirtingais židinio nuotoliais.
1932 AO Ikon Zeiss išleido analogišką Contax ji turėjo įtaisyta vaizdo ieškikilį susieta su fokuso mechanizmu.
Pirma 35 mm veidrodinė vieno objektyvo kamera buvo išleista Vokietijoje 1936 metais. 1949 metais fima Zeiss išleido 35 mm veidrodinį fotoaparatą Contax S. Kuriame vaizdo perdavimui buvo įtaisyta pentaprizmė
Nuo 60 metų į fotoaparatus pradėta įtaisinėti eksponometrus. Įtaisius šviesai jutautrų rezistoril kitoje veidrdodižio pusėje atvėrė kelią fotoaparatų su TTL sistema gamybai.
70 buvo sukurtas elektroninis užraktas, mikroprocesorius automatiniam eksponometro valdymu, įmontuota blykstė.
80 atrirado autofokusas indikacija skystųjų kristalų displėjuje fotoaparato displėjuje
90 metų padžioje sukonstruoti objektyvai su keičiamu židinio nuotoliu.
1887 m. buvo išduoti patentai amerikiečių fotomėgėjui G. V. Gudvinui, išradusiam fotojuostą ir centrinio užrakto išradėjui anglų optikui T. R. Dallmeyeriui. Galima tvirtinti, kad buvo sudarytos pačios geriausios sąlygos mažų sudedamų dumplinių kamerų su atidaromu priekiu ir taip vadinamų "kišeninių" kamerų atsiradimui.
1890 m. fiziko T. Edisono pagalbininkas V. K. L. Diksonas gavo perforuotos juostos su stačiakampėmis perforacijomis patentą. Užuolaidinio plyšinio užrakto išradimas įgalino fotojuostelėje fiksuoti daiktų, žmonių, gyvunų judesio fazes. Pirmasis užuolaidinis plyšinis užraktas, turėjęs nemažą komercinį pasisekimą, buvo užpatentuotas O. Anšiutco Vokietijoje 1895 m. Išlaikymų automatinio reguliavimo sistema seleninio fotoelemento pagrindu sukurta Aukštosios Imperatoriškosios technikos mokyklos studento I. Poliakovo, reiškė, kad fotoaparatas tapo optiniu - mechaniniu ir optiniu - elektroniniu prietaisu. 1899 metais I. Poliakovas savo išradimą užpatentavo daugelyje pasaulio šalių, tame tarpe ir Vokietijoje.
Vokiečių optiko P. Rudolfo sukurtas anastigmatas "Tessar" buvo pripažintas nepralenkiamu, pagal vaizdo kokybę ir ryškumą. Jis buvo pagamintas 1902 m. Iki Pirmojo pasaulinio karo pradžios, tai yra 1914 metų, fotoaparatas tapo sudėtingu ir pakankamai tiksliu optiniu prietaisu, kuris galėjo įgyvendinti visas iškylančias menines ir technines užduotis. Šį periodą pagrįstai galima vadinti "didžiųjų atradimų fotografijoje epocha".
Sekantys trys dešimtmečiai - neatpažystamai pakeitė fotokamerų išvaizdą ir konstrukciją. Prasidėjo precizinės technikos era. Konstruktoriai gavo uždavinį sukurti daugiafunkcinį fotoaparatą, tai yra aprūpinti jį priemonėmis, leidžiančiomis mechanizuoti (ar net automatizuoti) fotografavimo procesą. Atsiranda fotoaparatų konstrukcijos su įsitvirtinančiu objektyvu (Retina, 1934 m.), tolimatinės kameros (Contax - 1, 1932 m., Leica - III, 1933 m.), veidrodinės mažaformatės kameros (Exakta - A, 1934 m., Sport, 1935 - 1936 m.), tolimatinės su įtaisytu eksponometru (Prominent, 1932), su automatiniu objektyvo nustatymu į begalybę (Agfa Billy - 0, 1928 m.). Tais pačiais metais įprastu reiškiniu tampa kameros su blykstės ir užrakto sinchronizacija, su automatiniu juostelės pervyniojimu ir kitos.
Pirmoje 1950-ųjų metų pusėje prasidėjo fotoaparatų su automatiniu fotografavimo proceso valdymu gamyba. Pirmosios kameros su pusiau automatiniu valdymu (Agfa Siletta SL) ir išlaikymų automatu (Agfa Automatic 66) atsirado 1956 m. Toliau sekė konstrukcijos su vidine eksponometrija, taškiniu šviesos matavimu (Pentax Spotmatic, 1960 m.), su lokaliu šviesos matavimu (Leicaflex, 1965 m.), su ryškumo matavimu prie darbinės diafragmos (Asahi Pentax SP, 1964 m.) ir su dinamine ekspozicijos kontrole TTL - DM (Olimpus OM - 2, 1969). Nuo 1970 m. vyraujančią padėtį užėmė fotoaparatai su įmontuotais mikroprocesoriais, leidžiančiais iš karto keletą fotografavimo proceso režimų (Canon F-1, 1970 m.; Canon 1AE, 1978 m.; Canon 1A, 1978 m.) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFotografijos konspektas
KategorijaFotografija
TipasKonspektai
Apimtis20 puslapių 
Dydis51.52 KB
Švietimo institucijaVilniaus technologijų ir dizaino kolegija
FakultetasDizaino fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word FOTOAPARATUROS RUOSIMASIS EGZAMINUI [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Konspektai
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija / 1 Klasė/kursas
  • R. Daukša
Pasidalink su draugais