Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Fotografija>Fotografija. "Žiemos vaizdai"

Fotografija. "Žiemos vaizdai"

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Fotografija. Šiandieninė fotografijos technika. Vilniaus fotografija. 1858-1915. Senieji Vilniaus fotografija. Kodėl kai kurie žmonės, iš visų metų laikų renkasi būtent žiemą. Keletas eilėraštukų apie žiemą. Keletas žiemos vaizdelių.

Ištrauka

FOTOGRAFIJA žmogų lydi nuo gimimo iki pat mirties. Ji padeda mums įamžinti įvairius gyvenimo momentus, istorinius įvykius, faktus, žmonių atvaizdus. Tai vadinamoji dokumentinė fotografija. Tačiau ir jauną, ir seną žavi meninės fotografijos vaizdas. Kokios gi yra jos ištakos?
Apie XIX a. vidurį fizikų ir chemikų laimėjimai sukūrė prielaidas įkūnyti seną žmonių svajonę – užfiksuoti vaizdą. Fotografiją beveik tuo pačiu metu atrado trys vyrai – N. Niepsas, L.J.M. Dageras ir V.H.F. Talbotas. Pirmosios nuotraukos vadinamos dagerotipais.
Atradus fotografiją, daugelis menininkų manė, kad dabar tapyba mirs. Kiti ją siejo tik su buities poreikiais. Tolesnė fotografijos ir tapybos raida iš dalie priklausė nuo jų sąveikos. Beveik visi žymiausi XIX a. fotografijos meistrai susiformavo veikiami vaizduojamųjų menų. Vieniems turėjo reikšmės akademistinė estetika, kitiems prerafaelitai, simbolistai, dar kitiems – impresionistai. Tiek Europoje, tiek Amerikoje ryškėjo dvi fotografijos kryptys – meninė ir žurnalistinė. Abi kryptys turėjo ir gynėjų, ir priešų, kuriems atrodė, kad fotografija nepakyla iki meno. Tačiau tikroji meninė fotografija atsirado ne imituojant tapybą ar grafiką, bet dirbant žurnalistikos, reportažo, faktų fiksavimo linkme. Talentingi fotografijos meistrai stengėsi užfiksuoti tai, ką matė aplink save, rodė socialinės nelygybės, skurdo priežastis, visuomenės problemos. Daugelis jų teigė, kad fotovaizdas privalo būti tikslus, teisingas, dokumentinis ir nė nemanė, kad kartu kuria ir meninę fotografiją.
Fotografija – "šviesos menas". Taigi joje viešpatauja keista akimirkos, atsitiktinumo galia, įnoringa ir pretenzinga šviesa. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFotografijos namų darbas
KategorijaFotografija
TipasNamų darbai
Apimtis7 puslapiai 
Dydis252.27 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Fotografija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Namų darbai
  • 7 puslapiai 
  • Šiaulių r. Žarėnų pagrindinė mokykla / 7 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais