Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Fotografija>Tikslios ekspozicijos nustatymas

Tikslios ekspozicijos nustatymas

  
 
 
1234
Aprašymas

Sudėtingos apšvietimo sąlygos. Ekspokorekcija. Ekspozicijos kompensavimas. Papildomas ekspozicijos matavimas. Ekspozicijos užfiksavimas (funkcija AEL-auto exposure lock). Kokybės sugretinimas (bracketing).

Ištrauka

Sudėtingos apšvietimo sąlygos. Ekspokorekcija.
Ne visada verta tikėti fotoaparato eksponometro rodmenimis. Objektus, nuo kurių matuojama ekspoziciją eksponometras "mato" pilkais, vidutiniškai atspindinčiais 18% šviesos (1 pav.). Taip yra todėl, kad dažniausiai kadre yra ir baltų ir tamsių daiktų ir bendras kadro apšviestumas yra vidutiniškai pilkas. Todėl kai ekspozicija tikslingai matuojama pagal visą siužeto plotą kuriame yra ir šviesesnių ir tamsesnių tonų, ekspozicijos koreguoti nereikia.
Bet fotografuojant nestandartinį pagal apšvietimo sąlygas vaizdą, pavyzdžiui, kai objektai apšviesti iš nugaros (taip vadinamas kontražūrinis apšvietimas), nepakankamo arba pernelyg ryškaus apšvietimo sąlygomis būtina įsivesti ekspozicijos korekciją. Yra daug būdų, kurie leidžia pakoreguoti ekspoziciją, bet labiau paplitę ir gal būt patogiausi yra tokie:
Ekspozicijos kompensavimas (exposure compensation dial)
Papildomas ekspozicijos matavimas
Ekspozicijos užfiksavimas (funkcija AEL-auto exposure lock)
Kokybės sugretinimas (bracketing)
Ekspozicijos kompensavimas

Daugumoje pusiau automatinių fotoaparatų galima reguliuoti ekspozicijos kompensavimą. Šios priemonės dėka galima užfiksuoti fotoaparato siūlomus automatinius ekspozicijos nustatymus, o tuomet, atsižvelgus į fotografuojamo vaizdo ypatumus rankiniu būdu pakeisti ekspozicijos reikšmes (EV- exposure value). Vienas ekspozicijos vienetas atitinka vieną ekspozicijos žingsnį, pavyzdžiui, išlaikymą 1/60s pakeitus 1/30s (bus +1 EV ekspozicijos reikšmės pokytis arba +1 žingsnis), ir 1/60s pakeitus 1/125s (bus -1 EV ekspozicijos reikšmės pokytis arba -1 žingsnis). Kai kurie fotoaparatai leidžia įsivesti kompensavimą iki 3 EV žingsniu 1/2 arba 1/3EV.

Pavyzdžiui, fotografuojant siužetą kuriame vyrauja šviesūs tonai reikia padidinti ekspozicijos reikšmę (2 pav.B), o siužetas, kuriame daug vietos užima labai tamsūs objektai reikalauja ekspozicijos reikšmės sumažinimo. Kitaip, balti (arba juodi) objektai nuotraukoje atrodys pilki (2A ir 4A pav.) ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-09-24
DalykasFotografijos konspektas
KategorijaFotografija
TipasKonspektai
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis1.78 MB
Autoriusmantas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasDaukša
Švietimo institucijaVilniaus technologijų ir dizaino kolegija
FakultetasDizaino fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tikslios ekspozicijos nustatymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 4 puslapiai 
  • Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Daukša
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą