Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Fotografija>Judesio fiksavimas XIX amžiuje

Judesio fiksavimas XIX amžiuje

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Judesio fiksavimas XIX amžiuje. Edvardas Mjubridžas (Eadweard Muybridge). Tomas Ikinsas (Thomas Cowperthwaite Eakins). Etanas-Žiulis Mare (Étienne-Jules Marey). Išvados. Priedai (8 psl.) Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

Fotografija tiek įsipynė į mūsų gyvenimą, kad šiandien, net nesuvokiame jos reikšmės. Fotografiją galima priskirti prie didžiųjų žmonijos atradimų, įsiveržusi į beveik visas veiklos sritis. Fotografija tapo ne tik dokumentalumo, pramogų ir meno medžiaga, bet atlieka ir reikšmingą funkciją mokslo ir technikos srityje, kadangi fotonuotraukos leidžia objektyviai fiksuoti visus optinius reiškinius, netgi tuos, kurių nebegali užfiksuoti žmogaus akis.
Fotografija, kaip gavimas realaus užfiksuoto vaizdo, vystėsi ilgai, 13 a. sukonstruota kamera obskura (nors gali būti, kad šis principas žinotas jau 9 a. viduryje), 19 a. pradžioje daryti pirmi bandymai vaizdams gauti, ir tik 1826 m. Njepsui pavyksta gauti pirmą istorijoje fotonuotrauką, muiliną, bet patvarų vaizdą.
Atsiradus galimybei gauti patvarų vaizdą, buvo fiksuojama daug dalykų. Procesai, kuriuos naudojant buvo gaunamos nuotraukos buvo brangūs, tad ne kiekvienas galėjo sau leisti pasinaudoti šia galimybe. Fotografija tapo didžiule konkurente tapybai. Fotografai, kad galėtų konkuruoti su litografais ir dailininkais ryžosi daryti didelio formato, įspūdingus portretus.
1854 m. Adolfas-Eženas Disderi Paryžiuje užpatentavo Carte de visite kamerą su 4 objektyvais, kuri darė 8 nedideles ~9x5 cm nuotraukas ant plokštelės. Šios 8 nuotraukos, kurios kiekviena buvo kaip vizitinė kortelė buvo parduodamos daug pigiau nei įprastos portretinės pilnaformačio atspaudo nuotraukos. Šia korteles naudojo daugikliui tikslų, dažnai nufotografuotų garsių žmonių nuotraukas parduodavo tiesiog gatvėse. Tačiau fotografavo ir vargšus, ir turtuolius, ir visai nežinomus atsitiktinai sutiktus žmones.
Ši Carte de visite kamera buvo pirmasis žingsnis į judesio fiksavimą. Tuo ir ėmė užsiiminėti mokslininkai, fotografai. 1870 m. Genri Geilui pavyko su savo fazmatro pagalba sukurti judesio iliuziją, bet tik nuodugniai atrenkant nuotraukas. Beveik tuo pat metu Mjubridžio ir prancūzui Mare pavyko ganėtinai tiksliai užfiksuoti judesį serijinio fotografavimo būdu. Žinomiausi visuomenės veikėjai, kurie susidomėję fotografija kaip mokslu, įrodinėjo, tyrė ir fiksavo gyvūnų bei žmonių judesius yra trys: Edvardas Mjubridžas, Tomas Ikinsas ir Etanas-Žliulis Mare. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-29
DalykasFotografijos referatas
KategorijaFotografija
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis1.69 MB
Autoriuskrimste
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasE. Jaškūnienė
Švietimo institucijaVilniaus technologijų ir dizaino kolegija
FakultetasDizaino fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Referatas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija / 3 Klasė/kursas
  • E. Jaškūnienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą