Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Fotografija>Rastriniai vaizdai

Rastriniai vaizdai

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Rastras. Projekciniai. Kontaktiniai. Hibridinis rastravimas. Skaitmeninis rastravimas. "Pikselinių" rastrinių taškų taikymas. Spalvotų atvaizdų rastravimas. Elektroninė rastrinių fotoformų gamyba. Rastrinių vaizdų ypatumai. Rastrinių vaizdų formatai. Šriftas ir tekstas. OpenType. Paskutinis pasiruošimas išvedimui.

Ištrauka

Rastras tai optinis prietaisas, kuris skirtas atgaminti toninį originalą, kurio vaizdą sudaro skirtingo optinio tankio ploteliai. Kiekvieno rastro pagrindinė charakteristika yra jo liniatūra, t.y. linijų kiekis 1cm. Poligrafijoje rastrų liniatūra gali būti nuo 20 iki 120ln/cm priklausomai nuo pasirenkamo spaudos būdo, spausdinimo formos gaminimo technologijos, popieriaus ir dažų savybių ir pan.
Toninės iliustracijos turi būti rastruotos, tai yra išskaidytos į elementus, kurių kiekvienas atspaude yra to paties optinio tankio, o matomo optinio tankio efektas pasiekiamas keičiant rastrinių elementų plotą. Šviesiose vietose rastriniai taškai yra mažesni, t. y. užima atspaudo ploto vienete mažą plotą, tamsiose vietose jie dideli. Kadangi rastriniai taškai yra maži, tai žmogaus akis iš geriausio matymo atstumo (25 – 30 cm) jų neatskiria ir gaunamas pustonių efektas.
Iškiliojoje ir plokščiojoje ofsetinėje spaudoje daugiausiai paplitę projekciniai stačiakampiai ir kontaktiniai taškiniai rastrai. Rastravimas daromas tam, kad išgauti toninį iliustracijos antspaudą.
Rastrai gali būti :

Projekciniai – tai du plokšti optiniai stiklai su išgraviruotais lygiagrečiais grioveliais, užpildytas juodais dažais ir suklijuotas taip ,kad grioveliai statmenai susikirtstų.Šitaip susidaro tinkelis iš neskairių linijų ir smulkiausių skaidrių tarpelių.Šviesos pluoštas, atsispindejęs nuo orginalo, praeina per skaidrias rastro vietas ir patenka ant fotosluoksnio (2pav).Kadangi nuo įvairaus optinio tankio originalo vietų atsispindi skirtingo intensyvumo pluoštas, tai ant fotosluoksnio susidarys skirtingo dydžio rastriniai taškai.

Kontaktiniai – tai skaidrios plėvelės, ant kurių fotomechaniniu būdu suformuota taškų sistema. Visi taškai yra vienodo dydžio, bet jų optinis tankis mažėja nuo centro į kraštus. Tokia rastro struktūra užtikrina įvairaus dydžio rastrinių taškų susidarymą fotosluoksnyje priklausomai nuo šviesos pluošto, atsispindėjusio nuo įvairių originalo vietų, ir ekspozicijos trukmės (3pav).

Hibridinis rastravimas
Naudojamas ir "hibridinis" rastravimas, kai vieno is to paties originalo modeliavimui naudojami keli rastravimo būdai. Pavizdžiui, labai šviesūs ir tamsūs paveikslo tonai rastruojami dažninės moduliacijos būdu, o kitos paveikslo vietos amplitudinės moduliacijos būdu.
Skaitmeninis rastravimas
Dažninis rastravimo atvaizdo modeliavimas turi privalumų prieš amplitudinį, tačiau jo platesnis panaudojimas tapo galimas tik išsivysčius kompiuterinei-lazerinei spausdinimo formų ir technologijai. Taip atsirado "skaitmeninis" rastravimas, kuris leido plačiai panuaudoti dažinės ir patobulinti amplitudinės rastinės moduliasijos būdus.
Skaitmeninis rastravimas – tai toninis atvaizdo modeliavimas(atgaminimas) taikan mažus vaizdo elementus, vadinamus pikseliais.(6.31 pav.)
Pikselis – tai, bedru atveju, mažiausias atvaizdo elementas, esantis, pavyzdžiui: paveiksle, anspaude, televizijos ekrane ir pan. ,kuriane gali būti nustatyti jo spalvą, skaistis, kordinates, ir turi jy apibūdinti ydžiais.
Kekviena rastinė gardelė teoriškai gali būti suskirstyta į pikselius. Čia, konkrečiai nagrinėjamų atvaizdų rastravimo atveju, pikseliai – tai maži rastinės gardelės elementai, iš krių visumos formuojamas "skaitmeniniu" būdu gaunamas rastruotas atvaizdas. Kiekvienas rastinio atvaizdo pikselis turi savo koordinates, bei spalvą(juodą arba baltą, oatskirais atvejais, kai keičiamas dažų sluosnio storis, ir pilką). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-28
DalykasFotografijos referatas
KategorijaFotografija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai1
Dydis823.59 KB
AutoriusAliona
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasIljin
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word kursinis Photoshop [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Iljin
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą