Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Fotografija>Infraraudonoji fotografija

Infraraudonoji fotografija

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Istorija. Infraraudonieji spinduliai. Juostinė infraraudonoji fotografija. IR juostų charakteristikos. Kodak High Speed Infrared HIE. MACO IR820c. Konica Infrared 750. Ilford SFX 200. Infraraudonosios fotografijos skaitmeniniame formate. Filtras saugantis matrica nuo IR spindulių. Matomos spektro dalies filtravimas. Fotografavimo ypatybės. Fokusavimas. Išlaikymas. Baltos spalvos balansas. Praktinė dalis. Naudojama technika. Fotografavimas. Išvados.

Ištrauka

Kiekvieną kartą eidamas fotografuoti fotografas nori užfiksuoti kažką neįrasto, nekasdieniško bei nepakartojamo. Kad ir kaip gerai parengtas būtų fotografas nuotrauką lemia sėkmė, būtent tai, kad jis atsiduria tinkamoj vietoj tinkamu laiku. Kada kalbame apie peizažo fotografiją, tinkamai parinkta vietą be tinkamų aplinkos sąlygų nepadės sukurti įspūdingo vaizdo. Per visą fotografijos istoriją nufotografuota milijonai peizažų, milijonai saulėtekių ir saulėlydžių. Tarp jų tūkstančiai nuostabių ir tūkstančiai visai nevykusių. Šiandien kai net pusiau profesionalios kameros tampa prieinamos beveik kiekvienam, fotografams žiūrintiems į fotografiją profesionaliai reikia ieškoti vis naujų kelių, kaip sukurti stebinančius vaizdus, kaip nufotografuoti tai ko negalėtų pakartoti bet kas kitas, tam, kad galėtų pelnytai vadintis fotografu. O Infraraudonoji fotografija sudaro kol kas labai maža procentą bendrame nuotraukų skaičiuje. Susidomėjimas tarp fotografų palaipsniui auga ir jei dar vos prieš keletą metų visi besidomintis šia sritimi susidūrė su dideliais sunkumais, tokiais kaip juostų pasiūlos trūkumas, be to procesas reikalavo išskirtinio atidumo ir tikslumo, dabar ši problema nebe tokia aktuali. Mane ši sritis visada žavėjo, todėl nusprendžiau panagrinėti tai nuodugniau. Kaip ir bet kuri sritis infraraudonoji fotografija, turi savo perspektyvas ir pritaikymo sritis. Tuo labiau, jeigu skaitmeninių kamerų gamintojai, atsižvelgtų į didėjantį susidomėjimą IR fotografiją ir imtų projektuoti universalesnes kameras, suteikdami platesnes galimybes šioje srityje, manau, galima būtų pasiekti išties stulbinančių rezultatų.
Apžvelgiant infraraudonosios fotografijos raidą, matyti, kad progresas nestovi vietoje. Fotografai demonstruoja stebinantį išradingumą, kovodami su kliūtimis iškilusiomis dėl technikos nepritaikomumo. Tai verčia manyti, kad rezultatai to verti. Tačiau prieš žvelgiant toli į ateitį derėtų susipažintų su tuo ką turime šiandien, suprasti mums neįprasto vaizdo prigimti, įvertinti kliūtis.


Istorija
Infraraudonuosius spindulius atrado Viljamas Heršelis 1880 m. Išskirstęs saulės šviesą į spektrą jis norėjo išmatuoti skirtingų spektro vietų temperatūrą, įrastu termometru. Jo nuostabai paaiškėjo, jog pačią aukščiausią temperatūrą turi ne kažkuri matomo spektro dalis, o bespalvis laukas esantis už raudonosios spektro ribos. Taip buvo atrastas šiluminė infraraudonoji spinduliuotė. 19 a. buvo atrasta, kad jai taikytini optikos dėsniai ir ji turi tą pačią prigimtį kaip ir matoma šviesa. Ji pradėta taikyti astronomijoje. Vėliau infraraudonoji fotografija iš astronomijos persikėlė į astrobotaniką, vėliau į agronomiją, ir buvo naudojama botanikų. Vėliau naudojama kariniais tikslais. Šiandien galimybė fiksuoti infraraudonuosius spindulius dažniausiai taikoma fotografuojant peizažus, tačiau infraraudonajai fotografijai pritaikymą randa ir kituose žanruose dirbantys fotografai. Peizažo žanre ji labiausiai prigijo, dėl paprastos priežasties tai ilgas eksponavimo laikas, kuriuo neleidžia fotografuoti reportažų ar portretų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-01
DalykasFotografijos kursinis darbas
KategorijaFotografija
TipasKursiniai darbai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis749.61 KB
AutoriusMad
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Poletajava
Švietimo institucijaVilniaus technologijų ir dizaino kolegija
FakultetasDizaino fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Infraraudonoji fotografija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija / 2 Klasė/kursas
  • A. Poletajava
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą