Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Fotografija>Šiuolaikinis juodai baltoms nuotraukoms skirtas fotopopierius

Šiuolaikinis juodai baltoms nuotraukoms skirtas fotopopierius

  
 
 
1234567
Aprašymas

Tradicinio foto popieriaus tipai. Esminė negatyviniam – pozityviniam procesui naudojamo foto popieriaus struktūra. Negatyviniam – pozityviniam procesui naudojamo foto popieriaus tipai. Tradicinis juodai baltas foto popierius. Emulsijos charakteristika. Stabilumas saugojimo metu. ADOX kompanijos juodai – baltoms nuotraukoms skirtas fotopopierius.

Ištrauka

Kol neatsirado skaitmeninė fotografija ir galimybė nuotraukas pačiam atsispausdinti namie paprasčiausiu spausdintuvu, vienintelė žodžių junginio "foto popierius" reikšmė buvo popierinis pagrindas, padengtas šviesai jautrių cheminių medžiagų sluoksniu. Šiandieninis fotopopierius yra pritaikytas spausdinti nuotraukas paprastais rašaliniais spausdintuvais ir tokio šviesai jautraus sluoksnio neturi.
Nuotraukos su tradiciniame foto popieriuje daromos dviem būdais: uždedant negatyvinę juostelę tiesiai ant popieriaus (kontaktinis nuotraukų spausdinimo būdas) arba nuotrauką darant norimo dydžio, tam naudojant didintuvą (projekcinis nuotraukų spausdinimas).
Fotopopierius gaminamas ir naudojamas nuo pat fotografijos atsiradimo. Negatyvinis – pozityvinis procesas buvo išrastas Nicephore Niepce‘so (heliografija, 1824 m., Prancūzija), o jį išpopuliarino William Fox Tallbot‘as (kalotipija, 1841 m., Didžioji Britanija).

TRADICINIO FOTO POPIERIAUS TIPAI

1. Popierius, naudojamas negatyviniam – pozityviniam procesui (pvz., želatininis – sidabrinis procesas). Tai yra pati bendriausia analogiškos fotografijos forma. Net jeigu juostelėj susidaro pozityvinis vaizdas, bendras procesas susidaryti fotografiniam skaidrumui (E-6) iš tiesų yra pozityvinis – negatyvinis procesas, atliktas du kartus.

2. Popierius, naudojamas pozityviniam – pozityviniam foto procesui, kuriame nėra juostelės, gauta nuotrauka yra galutinis ir vienintelis vaizdo užfiksavimo rezultatas (pvz., Polaroidas).

3. Popierius, naudojamas pozityviniam – pozityviniam juostelė – popierius procesui, kuriame pozityvinis vaizdas yra padidinamas ir nukopijuojamas ant foto popieriaus (pvz., cibachrominis procesas).


ESMINĖ NEGATYVINIAM – POZITYVINIAM PROCESUI NAUDOJAMO FOTO POPIERIAUS STRUKTŪRA

Foto popierių sudaro mažiausiai du sluoksniai:

A) Foto emulsija. Skirtinguose foto procesuose naudojami skirtingi chemikalai tam, kad išryškintų popieriuje eksponuotą vaizdą, tačiau visuose foto popieriuose kaip reagentas naudojamas želatinoje ištirpdytas įjautrintas metalas. Šis sluoksnis vadinamas foto emulsija. Reagentas dažniausiai yra sidabras, bet kartais alternatyviuose procesuose naudojama geležis (cianotopija), platina arba paladis (platinotipija), uranas (uranotipija) ar kiti metalai. Foto emulsija gali būti įjautrinta bet kokio ilgio bangoms. Tradiciniame juodai baltame foto popieriuje emulsija yra jautri žaliai mėlynai šviesai, kas leidžia saugiai dirbti raudonoje šviesoje.

B) Popierinis pagrindas. Foto popieriaus pavadinimas iš esmės yra sugalvotas dėl popierinio pagrindo, kurio paviršius gali būti labai skirtingas. Klasikiniai paviršiai yra blizgūs, taškuoti/blizgūs ir matiniai. Specialių fotopopierių paviršiai yra nepaprasti, (pvz., akvarelinis popierius), bet jie taip pat komerciškai gaminami (pvz., Kentmerio "Meno dokumentai"). Jeigu spausdintojas gamina savo paties foto popierių, galima nusipirkti bet kokio paviršiaus popieriaus, kurį po to galima padengti foto emulsija. Popieriaus pagrindo storumas yra skirstomas pagal jo svorį (parduodami paprastas, dvigubas arba trigubas svoriai). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-04
DalykasFotografijos referatas
KategorijaFotografija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis206.2 KB
AutoriusŽivilė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasJ. Žerebcova
Švietimo institucijaVilniaus technologijų ir dizaino kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Fototechnika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija / 1 Klasė/kursas
  • J. Žerebcova
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą