Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Fotografija>Pozityvinis procesas

Pozityvinis procesas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Pozityvinis procesas. Fotopopieriaus parinkimas. Kontaktinis spausdinimas. Projekcinis spausdinimas. Nuotraukų ryškinimas. Nuotraukų fiksavimas. Vualio pašalinimas. Nuotraukų plovimas. Nuotraukų džiovinimas. Pageltusių nuotraukų atgaivinimas. Nuotraukų sodrumo pagerinimas. Lakavimas. Pozityvų retušavimas. Nuotraukų lyginimas, apkarpymas ir klijavimas.

Ištrauka

Pozityvinis procesas
Pozityvinis procesas-tai pozityvinio (tiesioginio) atvaizdo gavimas iš negatyvinio atvaizdo kontaktiniu arba projekciniu būdu. Spausdinant kontaktiniu būdu, pozityvas gaunamas negatyvo didumo, o spausdinant projekciniu būdu, t.y. naudojantis fotodidintuvu – įvairaus didumo.
Pozityvinis procesas vyksta užtemdytoje patalpoje, prie laboratorinio apsauginio apšvietimo.

Fotopopieriaus parinkimas
Geriems pozityvams gauti labai svarbu tinkamai parinkti fotopopieriaus kontrastingumą, kad jis atitiktų negatyvo techninę charakteristiką. Normalaus kontrastingumo negatyvui reikalingas normalaus kontrastingumo fotopopierius; kontrastingam negatyvui - mažo kontrastingumo fotopopierius;o mažai kontrastingam negatyvui – kontrastingas ar ypač kontrastingas fotopopierius. Tačiau yra bendra taisyklė: geriausi rezultatai gaunami tik iš normalių negatyvų, naudojant normalaus kontrastingumo fotopopierių.
Įvairių rūšių fotopopieriai skiriasi jautrumu. Jautrūs fotopopieriai tinka ir projekciniam, ir kontaktiniam spausdinimo būdui, o nejautrūs – tik kontaktiniam.
Fotopopieriaus paviršius (blizgus, pusiau matinis, matinis, struktūrinis ir kt.) parenkamas, atsižvelgiant į nuotraukos paskirtį. Pavyzdžiui, dokumentinėms, reportažinėms (spaudos), mokslinėms ir visoms kitoms nuotraukoms, kurioms reikalingas maksimalus vaizdo ryškumas, naudojami blizgūs ir ypač blizgūs popieriai (jų skiriamoji geba siekia 130lin/mm). Portretai ir nuotraukos gražiau atrodo ant matinio, pusiau matinio arba struktūrinio popieriaus (matinio popieriaus skiriamoji geba siekia 85 lin/mm).

Kontaktinis spausdinimas
Nuotraukoms spausdinti kontaktiniu būdu naudojamas specialus kopijavimo pultas. Ant pulto stiklo negatyvas padedamas emulsija i viršų, o ant jo uždedamas fotopopierius ir prispaudžiamas emulsija prie negatyvo specialiu dangteliu. Po to fotopopierius apšviečiamas ir ryškinamas.
Nuo apšvietimo trukmės priklauso fotokopijos kokybė. Ypač tikslios ekspozicijos reikia kontrastingiems fotopopieriams, nes jų fotografinė platuma labai siaura. "Iš akies" tikslią ekspoziciją sunku nustatyti net įgudusiam fotografui. Todėl riekia eksperimentiškai surasti tinkamiausią apšvietimo trukmę kiekvienam skirtingos kokybės negatyviniam atvaizdui. Tai daroma apytiksliai eksponuojant mažas fotopopieriaus atkarpėles ir sekant ryškinimo eigą. Jeigu atkarpėlėje vaizdas ūmai atsiranda ir greitai pajuosta, tai ekspozicijos trukmė buvo per ilga. Per mažai eksponuota nuotrauka ryškėja lėtai, ir vaizdas būna išblukęs. Normaliai eksponuota nuotrauka išryškėja per 1,5 – 2,5 min būna sodraus tono.
Kopijavimo pulto šviesos šaltinis neturi būti per stiprus, nes optimali apšvietimo trukmė yra maždaug 5 – 7 s. Apšvietimo stabilumui gauti naudojamos laiko relės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-17
DalykasFotografijos referatas
KategorijaFotografija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai1
Dydis18.28 KB
AutoriusEvelina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus technologijų ir dizaino kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pozityvinis_procesas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą