Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Fotografija>Šviesos filtrai

Šviesos filtrai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Kam reikalingi šviesos filtrai? Šviesos filtro ekspozicinis kartotinumas. Šviesos filtrų asortimentas ir jų kartotinumas. Kaip nustatyti šviesos filtro kartotinumą? Šviesos filtrų apibūdinimas. Šviesos filtrų naudojimas.

Ištrauka

KAM REIKALINGAS ŠVIESOS FILTRAS?

Nors ir spektriškai sensibilizuotos, ortochromatinės, izochrcomatinės ir panchromatinės negatyvinės medžiagos vis dėlto lieka labiausiai jautrios mėlynai-violetinei zonai.
Pavyzdžiui, apie 90% negatyvinės medžiagos <> jautrumo tenka mėlynai-violetinei zonai ir tiktai apie 10% gel tonai-žaliai.
Kad tonai būtų atvaizduojami teisingai, kitaip sakant, taip kad, pažiūrėjus j juoda-baltą fotografinę nuotrauką, susidaręs įspūdis atitiktų įspūdį, kurį gauname, pažiūrėję tiesiog į spalvotą objektą, reikia prislopinti, susilpninti mėlynų-violetinių spindūlių poveikį. Tai pasiekiama labai paprasta priemone: šviesos: spindulių, einančių nuo fotografuojamojo daikto į fotografių sluoksnį, kelyje pastatomas šviesos filtras. Tai yra skaidri plokščio stiklo su lygiagrečiais paviršiais plokštelė, nudažyta vienokia ar kitokia spalva (arba dažytos želatinos lakštelis). Šviesos filtrų dydis turi tikti objekty¬vui; filtrai daromi apskriti (rečiau kvadratiniai) ir įdėti į rėmelį-laikiklį, kuris prieš fotografavimą lengvai uždedamas ant objek¬tyvo priekinio lęšio. Ant šviesos filtro rėmelio nurodoma jo markė (stiklo rūšis) ir rėmelio skersmuo arba objektyvo, kuriam filtras skirtas, sriegių skersmuo.
Šviesos filtro paskirtis — sulaikyti (sugerti) daugiau ar ma¬žiau vienų spindulių (dažniausiai violetinių ir mėlynų) ir praleisti į fotografinį sluoksnį kitus spindulius. Toks šviesos filtro veikimas vadinamas atrenkamuoju sugėrimu, jis priklauso nuo dažų tipo.
Nuo šviesos filtro praleistų spindulių (jeigu fotografinis sluoksnis jautrus jiems) negatyvas išryškintas pajuoduoja. Prie¬šingai, spinduliai, sulaikyti (sugerti) šviesos filtro, nepasiekia fotografinio sluoksnio, juos atitinkančios negatyvo vietos liks skaidrios, o pozityve — tamsios. Skirtingos spalvos ir sodrumo šviesos filtrais fotografas gali daryti įtaką juodam-baltam spal¬votų objektų atvaizdavimui, padaryti pagal savo norą vienas ar kitas fotografinio atvaizdo vietas tamsesnes arba šviesesnes.
Daugiausia naudojami įvairaus sodrumo geltoni šviesos filt¬rai — šviesus, vidutinis ir tamsus. Išnagrinėsime geltono filtro veikimo pavyzdį.
Jeigu nufotografuotume be šviesos filtro į spektriškai sensibilizuotą fotografinį sluoksnį gelsvai oranžinį apelsiną mėlyname fone, tai atsitiktų štai kas. Mėlyni-violetiniai spinduliai pilnuti¬nai paveiks fotografinį sluoksnį, tuo tarpu kiti spinduliai — geltoni-žali ir raudoni-oranžiniai — dar nespės jo pakankamai paveikti. Dėl to mėlyna spalva, pilnutinai paveikusi šviesai jaut¬rų sluoksnį, bus pozityve šviesiai pilka, o geltona — pernelygtamsi, ir mes gausime juodą apelsiną baltame fone. O jeigu pail¬gintume išlaikymą tiek, kad geltoni spinduliai pakankamai pa¬veiktų fotografinį sluoksnį, tai apelsinas pozityve bus normaliai šviesus, bet užtat mėlynas fonas bus keletą kartų perlaikytas ir beveik baltas. Geltonas šviesos filtras ir naudojamas tam, kad, sulaikant daugiau ar mažiau aktiniškiausių mėlynų-violetinių spindulių ir praleidžiant visus kitus, būtų suvienodinamas spindulių po¬veikis fotografiniam sluoksniui ir kad būtų galima pasiekti teisingą spalvotų objektų tonų atvaizdavimą juodoje-baltoje nuotraukoje.
Naudojant negatyvines medžiagas, kurių spektrinio jautru¬mo diapazonas platus, kartu su atitinkamu geltonu šviesos filtru, galima teisingai atvaizduoti įvairiausių spalvotų objektų tonus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-04
DalykasFotografijos namų darbas
KategorijaFotografija
TipasNamų darbai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis127.07 KB
AutoriusGediminas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaVilniaus Antakalnio vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sviesos filtrai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus Antakalnio vidurinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą