Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Fotografija>Lietuvos dokumentinių filmų ir fotografijos raida (1945-1991metais)

Lietuvos dokumentinių filmų ir fotografijos raida (1945-1991metais)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos dokumentinių filmų (1945 – 1991m.) raida. Lietuvos dokumentinių filmų (1945 – 1991m.) raida. Lietuvos dokumentinių filmų esminiai bruožai sovietmečiu. Lietuvos fotografijos raida 1945 – 1991 metais. Bendra fotografijos situacija Lietuvoje sovietmečiu. Išeivių, tremtinių ir partizanų fotografija. 7-ojo dešimtmečio karta. Lietuvos fotografijos mokykla. "Nuobodulio" fotografija. Lietuvos dokumentinio filmo ir fotografijos (1945-1991m.) esminiai bruožai. Dokumentinių filmų kūrėjas Audrius Stonys . Fotografas Balys Buračas. Išvados.

Ištrauka

Mūsų pasirinkta tema - "Lietuvos dokumentinių filmų ir fotografijos raida 1945- 1990m.: esminiai bruožai". Šis laikotarpis yra įvardijamas kaip antrasis Lietuvos sovietizacijos laikotarpis.
Dokumentinis kinas - vaizdinė ir garsinė visuomenės informavimo priemonė. Iš pradžių dokumentinis kinas tiesiog fiksuodavo informaciją, tikrovę, tačiau kino menas tobulėjo, o kartu su juo ir dokumentinio filmo galimybės. Pamažu susiformavo ir tam tikri dokumentinio filmo žanrai: kino kronika, kino reportažas, kino apybraiža, mokslo populiarinimo filmai. Nepaisant to, kad tam tikromis ypatybėmis jie vienas nuo kito skiriasi, tai yra dokumentinio kino žanrai.
Fotografija atsirado dar XIXa. pirmojoje pusėje ir labai greit išpopuliarėjo bei buvo pritaikyta daugelyje sričių, susijusių su informacijos skleidimu. Profesionalioji fotografija paprastai yra skirstoma į spaudos (fotožurnalistika) ir meninę fotografiją. Lengviausia apibrėžti fotožurnalistiką, nes spaudos fotografijos atlieka dvi pagrindines funkcijas - informacinę ir iliustracinę. Meninės fotografijos samprata - daug platesnė. Tiesa, šiandien tikriausiai dažnai teigiama, kad meninė fotografija yra sukonstruota ar surežisuota. Tačiau, kaip teigia B. Groysas, meninė fotografija neturi kuo nors aiškiai skirtis nuo įprastų fotografijų, kad ji būtų pripažinta menine. Taigi šie skirtumai tarp meninės fotografijos ir fotožurnalistikos nėra labai ryškūs.
Mūsų tikslas - atskleisti pagrindinius dokumentinių filmų ir fotografijos bruožus sovietmečiu, jų raidą.
I.1. Lietuvos dokumentinių filmų (1945-1991m.) raida

Iki 1991 m. Lietuvos kinematografas buvo vienas iš ryškiausių nacionalumo, tautos savasties, identiteto liudytojų. Nepaisant daugybės kompromisų, sąlygotų "geležinės uždangos" sindromo ir cenzūros, ši meno sritis masinio žiūrovo sąmonėje įsitvirtino per aktorių asmenybes, kurie tuometinėje Sovietų Sąjungoje buvo pažymėti kitokio mentaliteto ženklu, lyg ir simbolizuojančiu Vakarų kultūrą. Donatas Banionis, Regimantas Adomaitis, Juozas Budraitis, Antanas Šurna ir kiti, padedami tokių režisūros meistrų, kaip Vytautas Žalakevičius, Almantas Grikevičius, Raimondas Vabalas, Marijonas Giedrys, Arūnas Žebriūnas, liudijo savo šalies sąvastį ir kitoniškumą.
Ypatingą vietą nacionaliniame kine iki 1991 m. užėmė lietuviška dokumentika (rež. Robertas Verba, Rimtautas Šilinis, Henrikas Šablevičius), kurios poetinės išraiškos individualizavo šią kino rūšį, suasmenino tikrovės suvokimą. Aštuntojo ir devintojo dešimtmečių kinas padarė didžiulę įtaką ir mūsų dienomis dominuojančiai autorinei poetinei dokumentikai, kuriamai šių kino meistrų: Audriaus Stonio (Lietuvos Nacionalinės meno ir kultūros premijos, Europos kino akademijos "Felix" laureatas), Valdo Navasaičio, Arūno Matelio, Rimanto ir Julijos Gruodžių, Janinos Lapinskaitės, Dianos ir Kornelijaus Matuzevičių. Šie dokumentinio kino autoriai yra ne kartą apdovanoti garbingais prizais, būtent jie dažniausiai tarptautiniuose festivaliuose ir forumuose atstovauja lietuviško dokumentinio kino sampratai, kuri puoselėja individualybės žvilgsnį į supančią realybę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-23
DalykasFotografijos referatas
KategorijaFotografija
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis142.89 KB
AutoriusVaida
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos dokumentiniu filmu ir fotografijos raida [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą